Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria QUADRO, na plyn, alebo drevo, tradičná, statická

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: QUADRO
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pizza pec séria QUADRO, na plyn, alebo drevo, tradičná, statická  

Popis :
Pece zo série QUADRO sú obdĺžnikové, alebo štvorhranné pece, ktoré sú jedinečnou črtou pre túto sériu a nie sú k dispozícii v žiadnej inej sérii od Morello Forni. Patria do skupiny statických pecí s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo.
Sú k dispozícii s palivom na drevo, alebo plyn. S atmosferickým plynovým horákom, alebo s predĺženým plynovým horákom - tzv. lineárna rampa. 
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla.
Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty. Teplo vyprodukované na ohrev komory sa totiž akumuluje v žiaruvzdornom materiály stien a zo stien je potom vyžarované späť do varnej komory a tým sa podstatne zvyšuje tepelná účinnosť a znížuje spotreba paliva.
Pece majú externú, kovovú zásuvku na zber nečistôt a popola. Tieto nečistoty padajú z drážok várnej pracovnej dosky a z komory, aby pomohli udržať čistú plochu pečenia, zlepšili spaľovanie dreva a celkovú hygienu. 

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Voliteľne vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou, ktorý je k dispozícii na požiadanie - volitelné príslušenstvo.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.
Pri variante pecí na drevo je inštalovaný analógový teplomer
U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.
Pece zo série QUADRO sú ideálne aj pre zabudovanie pece do steny.

Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece čo ma veľa výhod. Horáky sú navrhnuté tak, aby mali vždy charakteristický dlhý plameň. Plynové horáky sú vyrobené výhradne z nerezovej ocele a sú stavané pre vysokú teplotu. Jedná so  o tzv bezúdržbovú verziu. Výrobca dbá na vysokú bezpečnosť prevádzky a kontrolu procesu.
Užívatelia týchto pecí zvládnu prevádzku s ľahkosťou, pretože vďaka jednoduchému a intuitívnemu riadiacemu systému, aj neprofesionálny užívateľ je pripravený na použitie tejto pece v priebehu niekoľkých minút. Horák možno nastaviť v dvoch smeroch v intenzite od minimálnej do maximálnej veľkosti plameňa ( minimálny plameň 10 cm - maximálny plameň 40 > 50 cm ).  Systém automaticky udržiava požadovanú teplotu. Tento systém ponúka ideálnu kombináciu výkonu a trvanlivosti, ktoré sú dnes už vzácnosťou v priemysle, ale sú stále požadované v profesionálnej gastronómii. Toto umožňuje výrobu vo vysokej kvalite a dlhú životnosť s minimálnou investíciou. 

Dotykový ovládací panel "Inteltouch System" umožňuje jednoduchú, ale pokročilé ovládanie pece. Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia.
Automatický prevádzkový systém pece minimalizuje spotrebu paliva a znižuje potrebu pozornosti užívateľa. Pri plynových verziách je stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pizza pecami s palivom len na drevo. 

Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory min. 80 cm 
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 

Možnosti :   
Plynové horáky môžu byť umiestnené v komore vľavo, alebo vpravo, prípadne môže byť použitá lineárna rampa na zadnej strane komory. - podľa požiadavky užívateľa.
K dispozícii sú na požiadanie - ako voliteľný doplnok, rôzne estetické úpravy, ako napr. predný tehlový oblúk ( klenba ), alebo nerezové obloženie dverí komory, ...
Bočné, alebo zadné tzv. "scénické okno" je dostupné pre oba varianty pece ( štvorcový aj obdĺžnikový )  
Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty. 
Pece QUADRO sú k dispozícii v štvorcovom prevedení komory o rozmerochi 85 x 85 cm, alebo v obdĺžnikovom tvare s rozmermi 125 x 85 cm ( zakladňa )

Morello Forni

Made in Italy