Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria PG, na plyn, tradičná, statická

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: PG
Dostupnosť: cca 30 dní
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tradičná pizza pec na plyn séria PG, statická  

Popis :
Pece zo série PG patria do skupiny statických pecí s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo.
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla.
Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty.

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Voliteľne vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou, ktorý je k dispozícii na požiadanie - volitelné príslušenstvo.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.
U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.

Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece čo ma veľa výhod. Horáky sú navrhnuté tak, aby mali vždy charakteristický dlhý plameň. Plynové horáky sú vyrobené výhradne z nerezovej ocele a sú stavané pre vysokú teplotu. Jedná so  o tzv bezúdržbovú verziu. Štandardne je plynový horák umiestnený na ľavej strane, na želanie môže byť umiestnený na pravej. Dvoma plynovými horákmi je vybavený len model PG 180 - jeden na pravej a jeden na ľavej strane. Výrobca dbá na vysokú bezpečnosť prevádzky a kontrolu procesu.
Užívatelia týchto pecí zvládnu prevádzku s ľahkosťou, pretože vďaka jednoduchému a intuitívnemu riadiacemu systému, aj neprofesionálny užívateľ je pripravený na použitie tejto pece v priebehu niekoľkých minút. Horák možno nastaviť v dvoch smeroch v intenzite od minimálnej do maximálnej veľkosti plameňa ( minimálny plameň 10 cm - maximálny plameň 40 > 50 cm ).  Systém automaticky udržiava požadovanú teplotu. Tento systém ponúka ideálnu kombináciu výkonu a trvanlivosti, ktoré sú dnes už vzácnosťou v priemysle, ale sú stále požadované v profesionálnej gastronómii. Toto umožňuje výrobu vo vysokej kvalite a dlhú životnosť s minimálnou investíciou. Táto pec je vybavená zvýšenou izoláciou, čo zabezpečuje primeranú tepelnú účinnosť. Pece série PG sú navrhnuté tak, aby boli ľahko prevedené v prípade potreby pre prevádzku na drevo, ako je to u série LP. 

Dotykový ovládací panel "Inteltouch System" umožňuje jednoduchú, ale pokročilé ovládanie pece. Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia.
Automatický prevádzkový systém pece minimalizuje spotrebu paliva a znižuje potrebu pozornosti užívateľa. Je tu stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pizza pecami s palivom len na drevo. 

Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 
Pece sú zostavené a nastavené pre plyn, elektrickú energiu a ich prípojky, ako je špecifikované v objednávke.

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 75, 100, 110, 130, 150 cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v troch variantoch: Štandard, Cupola a Cupola Volcano.
Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
 
Pece série PG sú dostupné v šiestich rozmeroch 75 - 100 - 110 - 130 - 150 - 180 cm  ( zakladňa ) 

Morello Forni

Made in Italy