Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria MIX, na drevo + plynom vyhrievaná varná doska, tradičná, statická

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: MIX
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pizza pec MIX, tradičná, na drevo + plynom vyhrievaná statická varná doska  

Popis :
Pece zo série MIX majú ako primárny ohrev drevo + majú aj pridavny ohrev várnej plochy ( základne ) plynovy ohrev ( u série MIXe, je to elektrický ohrev). V podstate ide stále o pec vykurovanú drevom, kde sa pridal pod varnú dosku plynový horák. Tento horák tu slúži len ako poistka (záložné palivo), ak by ohrev drevom vyhasol, systém tento pokles teploty zaregistruje a doplní vypadnuté straty v teplote komory. Drevo je stále hlavné palivo, bez neho pec v podstate nemôže fungovať !
Pece MIX majú predprípravu na úplnú konverziu paliva - palivo drevo pre kupolu je možné nahradiť inštaláciou kupolových horákov (tym by sa zmenili na pece zo série FG). 
U pecí MIX je drevo hlavne palivo pre kupolu, plyn vykuruje zakladnu - várnu plochu, tá je staticka, pece MIX totiž 
patria do skupiny statických pecí s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo. Teplota v peci je elektronicky kontrolovana a udrziavana.
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla. Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty. Teplo vyprodukované na ohrev komory sa totiž akumuluje v žiaruvzdornom materiály stien a zo stien je potom vyžarované späť do varnej komory a tým sa podstatne zvyšuje tepelná účinnosť a znížuje spotreba paliva.

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Voliteľne vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou, ktorý je k dispozícii na požiadanie - volitelné príslušenstvo.
Externé svetlo komory, namontované na flexibilnom ramene, odolné voči vysokým teplotám (voliteľné príslušenstvo pri štandardných povrchových úpravách) zlepšuje vnútornú viditeľnosť do vnútra komory pece počas pečenia.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.
Pec má bočný liatinový rošt a popolník.
U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.

Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece čo ma veľa výhod. Plynové horáky sú vyrobené výhradne z nerezovej ocele a sú stavané pre vysokú teplotu.
Jedná so  o tzv bezúdržbovú verziu.
Systém automaticky udržiava požadovanú teplotu. Tento systém ponúka ideálnu kombináciu výkonu a trvanlivosti, ktoré sú dnes už vzácnosťou v priemysle, ale sú stále požadované v profesionálnej gastronómii. Toto umožňuje výrobu vo vysokej kvalite a dlhú životnosť s minimálnou investíciou. 

Dotykový ovládací panel "Inteltouch System" umožňuje jednoduchú, ale pokročilé ovládanie pece. Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia.
Automatický prevádzkový systém pece minimalizuje spotrebu paliva a znižuje potrebu pozornosti užívateľa. Je tu stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pizza pecami s palivom len na drevo. Vykurovací systém horáku pod doskou ušetrí min. 50% dreva, v porovnaní s podobným tradičnými pecami, ktoré sú len na drevo, a to vďaka rýchlejšiemu ohrevu rúry. Vďaka dodatočnému plynovému ohrevu môže užívateľ rýchlo a ľahko vyrovnať teplotu v peci a v prípade veľkých nárazových objednávok nemá problem uspokojiť klientov.

Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 
Pece sú zostavené a nastavené pre plyn, elektrickú energiu a ich prípojky, ako je špecifikované v objednávke.

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 100, 110, 130, 150 cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v troch variantoch: Štandard, Cupola a Cupola Volcano.
Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
 
Pece série MIX sú dostupné v piatich veľkostiach  100 - 110 - 130 - 150 - 180 cm  ( zakladňa ) 

Morello Forni

Made in Italy