Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria L a LP, na drevo, tradičná, statická

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: L-LP
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tradičná, statická pizza pec, na drevo séria L a LP   

Popis :
Jedná sa o základ "matku" všetkých klasických, tradičných pizza pecí - pre celú produktovú skupinu spoločnosti Morello Forni. Varianty L a LP sú pece na drevo ( po drobnej úprave aj na plyn - varianty LP sú totiž predisponované na inštaláciu plynových horákov pomocou voliteľnej súpravy ). Sú to v podstate identické pece ( L aj LP ). Len u variantoch LP je navyše externá kovová zásuvka na zber nečistôt a popola . Tieto nečistoty padajú z drážok várnej pracovnej dosky a z komory, aby pomohli udržať čistú plochu pečenia, zlepšili spaľovanie dreva a celkovú hygienu. A u variantoch LP je ešte v komore aj tá príprava na prípadne zabudovanie plynového horáka. (Ak by sa to zrealizovalo, tak sa z modelu LP stáva model PG )
Oba varianty L aj LP 
patria do skupiny statických pecí s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo.
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla.
Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty.

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Voliteľne vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou, ktorý je k dispozícii na požiadanie - volitelné príslušenstvo.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.
Analógový teplomer pri všetkých variantoch
Požaduje sa tu len minimálna údržba.


Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 75, 100, 110, 130, 150 cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v troch variantoch: Štandard, Cupola a Cupola Volcano. 
Na požiadanie je pre plynové verzie k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
Pec dostupná v šiestich rozmeroch 75 - 100 - 110 - 130 - 150 - 180 cm  ( zakladňa ) 

Morello Forni

Made in Italy