Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria FWR, na drevo, tradičná, rotačná

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: FWR
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pizza pec séria FWR, na drevo, tradičná s rotačnou várnou plochou  

Popis :
Pece zo série FWR sú postavené podľa talianskej tradície, ale s použitím nových technológií. Je to "matka" všetkých rotačných pecí z produkcie Morello Forni. Rotačný systém zabezpečuje rovnomernosť pečenia a kratší čas varenia, čím zvyšuje produktivitu. Palivo je drevo. Vďaka svojej zvýšenej tepelnej stabilite dokážu perfektne piecť aj po mnohých výrobných dávkach v krátkom čase. Sú ideálne nielen na pečenie pizze, ale aj chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo. 
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla. Eliptická varná komora znižuje hĺbku pece a znižuje prevádzkové náklady v porovnaní s kruhovými pecami s rovnakou pracovnou plochou. Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty. Teplo vyprodukované na ohrev komory sa totiž akumuluje v žiaruvzdornom materiály stien a zo stien je potom vyžarované späť do varnej komory a tým sa podstatne zvyšuje tepelná účinnosť a znížuje spotreba paliva. 
Pece majú externú, kovovú zásuvku na zber nečistôt a popola. Tieto nečistoty padajú z drážok várnej pracovnej dosky a z komory, aby pomohli udržať čistú plochu pečenia, zlepšili spaľovanie dreva a celkovú hygienu. 

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou
Externé svetlo komory, namontované na flexibilnom ramene, odolné voči vysokým teplotám (pri štandardných variantoch ako doplnok ) zlepšuje vnútornú viditeľnosť do vnútra komory pece počas pečenia.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.

U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.


Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece čo ma veľa výhod. 
Ovládacie rozhranie "IntelTouch System" umožňuje jednoduché, ale vyvinuté ovládanie pece. Napr. nastaviť rýchlosť a smer otáčania rotačnej dosky. Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia. 


Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 100, 110 cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v dvoch variantoch: Štandard a Cupola.
Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
 
Pece série FMR sú dostupné v štyroch veľkostiach  100 - 110 - 130 - 150 cm  ( zakladňa )

Morello Forni

Made in Italy