Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria FW, na drevo, tradičná, statická

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: FW
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tradičná, statická  pizza pec, na drevo séria FW 

Popis :
Jedná sa o klasickú, tradičnú pizza pecí na drevo.  Po drobnej úprave môžu fungovať na plyn - sú totiž predisponované na inštaláciu plynových horákov pomocou voliteľnej súpravy (ak by sa to zrealizovalo, tak sa stánú modelmi PG/PGi ). 
Pec je súčasťou rodiny statických pecí s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo.
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla.
Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty.
Pece majú externú, kovovú zásuvku na zber nečistôt a popola. Tieto nečistoty padajú z drážok várnej pracovnej dosky a z komory, aby pomohli udržať čistú plochu pečenia, zlepšili spaľovanie dreva a celkovú hygienu. 

Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Voliteľne vyvýšený podstavec na drevo s oddeliteľnými stranami pomáha pri čistení pod rúrou, ktorý je k dispozícii na požiadanie - volitelné príslušenstvo.
Externé svetlo komory, namontované na flexibilnom ramene, odolné voči vysokým teplotám (voliteľné príslušenstvo pri štandardných povrchových úpravách) zlepšuje vnútornú viditeľnosť do vnútra komory pece počas pečenia.
Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.
U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.

Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 100, 110 cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v dvoch variantoch: Štandard a Cupola. 
Na požiadanie je pre plynové verzie k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
Pec dostupná v štyroch rozmeroch 100 - 110 - 130 - 150 cm  ( zakladňa ) 

 
 

Morello Forni

Made in Italy