Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria FRV Evento, Elektrická, teplovzdušná, tradičná, rotačná

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: FRV Evento
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pizza pec séria FRV Evento, Elektrická, tradičná, rotačná  

Popis :
Pece zo série FRV Evento patria do skupiny rotačných pecí. Rotačný systém zabezpečuje rovnomernosť pečenia a kratší čas varenia, čím zvyšuje produktivitu. Reprezentujú bezpochyby najviac inovatívny sektor tradičných, elektrických pizza pecí na trhu v posledných rokoch. Boli a sú prezentované na najznámejších medzinárodných výstavách, kde už získali nejedno ocenenie. Výhodou tiež je, že je možné tieto pece používať bez komínov. 
Táto pec je identická s ostatnými tradičnými pecami od Morello Forni. Zachováva v sebe všetku atraktívnu estetiku z tradičných pecí (zvýrazní každý bar a pizzériu), ale použitie je podstatne jednoduchšie. Ekonomická prevádzka, min. 100 pizz / hod. - to si žiada aspoň dvoch odborných pizza kuchárov, aby mohol byť využitý plný potenciál pece. 
V skutočnosti, aj napriek svojim obmedzeným vonkajším rozmerom, je výkon zvyčajne vyšší. Rotačný systém várnej dosky, patentovaný systém pre nútený obeh vzduchu, kvalitné izolácie, .. to všetko zvyšuje výkon a zároveň znižuje spotrebu energie. V priebehu 20 minút dosiahne vnútorná teplota asi 400°C !  Teplota v peci je elektronicky kontrolovana a udrziavana. Tento systém ponúka ideálnu kombináciu výkonu a trvanlivosti, ktoré sú dnes už vzácnosťou v priemysle, ale sú stále požadované v profesionálnej gastronómii. Toto umožňuje výrobu vo vysokej kvalite a dlhú životnosť s minimálnou investíciou. 
Dotykový ovládací panel "Inteltouch System" umožňuje jednoduché, ale pokročilé ovládanie pece. Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia.
Automatický prevádzkový systém pece minimalizuje spotrebu energie a znižuje potrebu pozornosti užívateľa. Je tu stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pizza pecami s palivom len na drevo.
Eliptická varná komora znižuje hĺbku pece a znižuje prevádzkové náklady v porovnaní s kruhovými pecami s rovnakou pracovnou plochou. Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty. Teplo vyprodukované na ohrev komory sa totiž akumuluje v žiaruvzdornom materiály stien a zo stien je potom vyžarované späť do varnej komory a tým sa podstatne zvyšuje tepelná účinnosť a znížuje spotreba energie. Nezávislý systém vykurovania založený na dvoch ohrevných systémoch, dvoch okruhoch -  jeden pre várnu komoru a druhý pre várnu plochu - rotačnú dosku.
Táto pec umožňuje piecť mnoho rôznych druhov produktov - nielen pizzu, ale napr. aj : arabský chlieb, európsky chlieb, rôzne pečivo, mäso a iné gastronómické produkty a to vďaka nastaviteľným prietokom vzduchu a teplotám komory a varnej základnej dosky. Taktiež samozrejme vďaka systému, ktorý to všetko kontroluje a manažuje - s plne programovateľným ovládacím systémom a panelom s "PID tecnology". 
Pec má externé svetlo komory, namontované na flexibilnom ramene, odolné voči vysokým teplotám (voliteľné príslušenstvo pri štandardných povrchových úpravách) zlepšuje vnútornú viditeľnosť do vnútra komory pece počas pečenia. Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.
V predu sú špeciálne vyvážené, dvojité, sklenené dvere s užitočnými ergonomickými držadlami.

Dizajn pece - mozaika, či predné čelo, ... môžu byť upravené aj podľa návrhov či predstáv uživatela


Výhody pecí zo série FRV Evento
Jednoduchá inštalácia
Kedže nemajú spalovanie paliva, tak nie je potrebný komín, len napojiť vetrací otvor ( len 8 cm - napr. ako u konvektomatov ) na nejaký odvod - napr do digestora 
Veľkosť a hmotnosť pecí je menšia, ako u pecí na plyn, či drevo s podobnými výkonmi.
Pec je ľahšie manipulovateľná a nastaviteľná vzhľadom na menšie rozmery.
Pec má patentovaný systém na čistenie nečistôt okolo rotačnej základne - várnej dosky.
Pec má patentovaný operačný systém.
Je tu stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pecami na drevo.
Je tu podstatne nižšia spotreba energie na výrobok v porovnaní s bežnými etážovými, elektrickými pecami.
Ovládacie rozhranie "IntelTouch System" umožňuje jednoduché, ale vyvinuté ovládanie pece. Napr. možnosť uložiť do pamäti tri vlastné programy pre automatizovanú prevádzku a tým zjednodušenie práce operátora pece, alebo nastaviť rýchlosť a smer otáčania rotačnej dosky s manuálnym nastavením údajov a následným automatickým režimom a je tu tiež rýchla a prehľadná indikácia teplôt v komore a na várnej doske
Automatické riadenie vykurovacích telies => znížená spotreba na udržanie teploty v peci
Vysoká tepelná zotrvačnosť => teplota v komore zostáva v prevádzkovej teplote dokonca aj po 12 hodinách od poslednej prevádzky.
Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece, čo ma veľa výhod a aj preto sa u týchto pecí požaduje len minimálna údržba.


Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 
Pece sú zostavené a nastavené pre plyn, elektrickú energiu a ich prípojky, ako je špecifikované v objednávke.

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.

Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
Na požiadanie je možné osadiť aj exkluzívny aromatizačný systém, ktorý umožňuje odovzdavať pečeným potravinám charakteristickú chuť, ako keby boli pečené v tradičnej peci na drevo - aróma z horiaceho dreva.
 
Pece série FRV Evento sú dostupné v dvoch veľkostiach  100 a 125 cm  ( zakladňa ) 
Oba rozmery sú dostupné v troch variantoch: Štandard, Cupola a Cupola Volcano.
 

Morello Forni

Made in ItalyMorello forni - Evento