Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO!
platí
pri objednávke príslušenstva nad 120€ 
osobný odber OSOBNÝ
ODBER
servis PROFESIONÁLNY
SERVIS

Pizza pec séria FGR, na plyn + plynom vyhrievaná varná doska, tradičná, rotačná

Výrobca: MORELLO FORNI
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: FGRi
Dostupnosť: výroba 4 mesiace
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pece zo série FGR sú postavené podľa talianskej tradície, ale s použitím nových technológií. Ako primárny zdroj ohrevu je plyn + majú aj pridavny zdroj a to plynový ohrev várnej plochy ( základne ).
Sú vybavené dvomi nezávislými horákmi. Jeden vyhrieva komoru a druhý vyhrieva základnu várnu plochu. To zvyšuje stabilitu teploty komory pece aj základne, je to výborné riešenie pre rýchlejšie a rovnomernejšie výsledky pečenia.
Patria do rodiny rotačných pecí
 s vysokou tepelnou stabilitou žiaruvzdorných materiálov. Rotačný systém zabezpečuje rovnomernosť pečenia a kratší čas varenia, čím zvyšuje produktivitu. Vďaka svojej zvýšenej tepelnej stabilite a nezávislému zohrievaniu jednotlyvých zón, dokážu perfektne piecť aj po mnohých a mnohých výrobných dávkach v krátkom čase. Sú ideálne nielen na pečenie pizze, ale aj chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo. Teplota v peci je elektronicky kontrolovaná a udržiavaná. Vďaka tejto svojej zvýšenej tepelnej stabilite sú ideálne na pečenie pizze, chleba a iných gastronomických pokrmov, kde je potrebný pomalý proces varenia bez ohňa - len sálavé teplo. Teplota v peci je elektronicky kontrolovana a udrziavana.
Tvar a rozmery várnej komory sú navrhnuté tak, aby optimalizovali tepelný výkon plameňa a čo najviac ho lámali na várnu platňu, čím sa ohrieva celý povrch varenia jediným zdrojom tepla. Eliptická varná komora znižuje hĺbku pece a znižuje prevádzkové náklady v porovnaní s kruhovými pecami s rovnakou pracovnou plochou. Obrovská žiaruvzdorná hmota a mimoriadne kvalitná tepelná izolácia sú navrhnuté tak, aby maximalizovali výkonnosť a znížili prevádzkové náklady a tepelné straty. Teplo vyprodukované na ohrev komory sa totiž akumuluje v žiaruvzdornom materiály stien a zo stien je potom vyžarované späť do varnej komory a tým sa podstatne zvyšuje tepelná účinnosť a znížuje spotreba paliva. 
Pece majú externú, kovovú zásuvku na zber nečistôt - patentovaný systém automatického čistenia nečistot okolo rotačnej dosky. Tieto nečistoty padajú z drážok várnej pracovnej dosky a z komory, aby pomohli udržať čistú plochu pečenia, zlepšili tak aj celkovú hygienu. 
Priestranná predná polica z prírodného kameňa zlepšuje pizzakuchárovi manipuláciu a prácu pri peci.
Externé svetlo komory, namontované na flexibilnom ramene, odolné voči vysokým teplotám zlepšuje vnútornú viditeľnosť do vnútra komory pece počas pečenia.
Pre všetky varianty sú použité ručné dvere - uzáver komory.

Pevný kovový trubicový rám umožňuje lepšiu manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi.

U týchto pecí sa požaduje len minimálna údržba.

Tieto pece sú vyborným riešenim všade tam, kde sú návalové špičky a tiež objednávkový / donáškový systém - rozvoz pizze.

Morello Forni navrhuje a vyrába kompletne všetky časti pece čo ma veľa výhod. Plynové horáky sú vyrobené výhradne z nerezovej ocele a sú stavané pre vysokú teplotu. Jedná so  o tzv bezúdržbovú verziu.
Systém automaticky udržiava požadovanú teplotu. Tento systém ponúka ideálnu kombináciu výkonu a trvanlivosti, ktoré sú dnes už vzácnosťou v priemysle, ale sú stále požadované v profesionálnej gastronómii. Toto umožňuje výrobu vo vysokej kvalite a dlhú životnosť s minimálnou investíciou. 
Ovládacie rozhranie "IntelTouch System" umožňuje jednoduché, ale vyvinuté ovládanie pece. Napr. možnosť uložiť do pamäti tri vlastné programy pre automatizovanú prevádzku a tým zjednodušenie práce operátora pece, alebo nastaviť rýchlosť a smer otáčania rotačnej dosky s manuálnym nastavením údajov a následným automatickým režimom a je tu tiež rýchla a prehľadná indikácia teplôt v komore a na várnej doske.  Ovládacie rozhranie je naprogramované pomocou špecifického firmvéru "Morello Forni", ktorý umožňuje automatickú, alebo ručnú prevádzku pece a rôzne nástroje nastavenia. 
Automatický prevádzkový systém pece minimalizuje spotrebu paliva a znižuje potrebu pozornosti užívateľa. Je tu stabilná a vylepšená produktivita v porovnaní s tradičnými pizza pecami s palivom len na drevo. Vykurovací systém horáku pod doskou ušetrí min. 50% dreva, v porovnaní s podobným tradičnými pecami, ktoré sú len na drevo, a to vďaka rýchlejšiemu ohrevu rúry. Vďaka dodatočnému plynovému ohrevu môže užívateľ rýchlo a ľahko vyrovnať teplotu v peci a v prípade veľkých nárazových objednávok nemá problem uspokojiť klientov.

Manipulácia a inštalácia :
Pre montáž pece a jej presun na miesto osadenia je potrebné zabezpečiť vstupné otvory o cca. 3% širšie a vyššie ako sú rozmery inštalovanej - presúvanej pece.
Pec je potrebné presúvať len s pomocou vysokozdvižného, alebo paletovacieho vozíka s primeranou nosnosťou. Montáž pece môže vykonať iba technický personál poverený spoločnosťou Morello Forni 
Pece sú zostavené a nastavené pre plyn, elektrickú energiu a ich prípojky, ako je špecifikované v objednávke.

Možnosti :   
Štandardné varianty pecí je možné dokončiť v lakovanej verzii, alebo z nerezovej oceli.
Varianty Cupola a Cupola Volcano sú vyrobené z extra izolačnej hliny na zlepšenie izolácie rúry.
Varianty Cupola a Cupola Volcano môžu byť hotové s farebnou mikroporéznou omietkou (Coccio Pesto), tiež s mozaikou z prírodného kameňa, alebo s keramickou dlažbou dodanou zákazníkom, prípadne po dohode aj iné finálne riešenie.
Na požiadanie sú k dispozícii konfigurácie so špeciálnymi varnými doskami "Sorrentino" - na pečenie chleba, alebo pizze Neapolského typu.
Predný tehlový oblúk je k dispozícii na požiadanie ako voliteľný doplnok pre štandardné aj Kupolové varianty veľkosti 110, 130 a 150 cm cm.
Široký výber prírodných kameňov a kombinácií pre mozaiky.
Všetky veľkosti sú dostupné v troch variantoch: Štandard, Cupola a Cupola Volcano.
Na požiadanie je k dispozícii aj analógový riadiaci systém s termostatickou reguláciou teploty.
 
Pece série FMR sú dostupné v troch veľkostiach  110 - 130 - 150 cm  ( zakladňa )

 
 
 

Morello Forni

Made in Italy